okná

 

WINDSTOP novinky WINDSTOP firma WINDSTOP okná WINDSTOP služby WINDSTOP referencie WINDSTOP kontakt
 
 

ČASTÉ OTÁZKY
   
 

Prečo sa rosia okná?

Rosenie okien ( kondenzáciu vodnej pary ) spôsobuje vysoká vlhkosť vzduchu v miestnosti, ktorá vzniká, paradoxne, veľmi dobre tesniacimi oknami.
  • rosy na okne z interiérovej strany sa zbavíte vetraním. Sú dva spôsoby. Buď je to dlhodobé mikrovetranie – cez štrbinu medzi rámom a oknom, alebo nárazové vetranie, keď otvoríte okno dokorán.
  • výhodnejšie vetranie, aj z hľadiska šetrenia energiou, je nárazové vetranie cez dokorán otvorené okná. Tento spôsob vetrania je potrebné opakovať viackrát za deň.
  • ďalšou možnou príčinou rosenia okien je nesprávne umiestnenie radiátora

Ako zabrániť roseniu okien?

Úplne sa vyhnúť roseniu sa nedá, dá sa mu však predísť správnym vetraním (cca 10 min., 2x/denne, okno otvorené dokorán), zvýšením teploty vzduchu v miestnosti a umožnením prúdeniu teplého vzduchu priamo na okno z vykurovacieho telesa (radiátor) umiestneného zvyčajne pod oknom (zakrytie radiátora širokou parapetnou doskou zvyšuje riziko rosenia).


Nebude sa okolo okien zrážať voda a vytvárať plesne?

Správne vetranie je najvhodnejším riešením problému kondenzácie vodnej pary. S oknami HESTA sa "samovetranie" bytov neuskutočňuje. Aby sme sa postavili "slabinám" vzduchotesných okien, vyvinul HESTA základný vetrací systém, ktorý zaručuje nevyhnutné základné vetranie.


Čo je to mikroventilácia?

Zvláštna poloha ovládacej kľučky, ktorá umožňuje čiastočné vetranie miestnosti.


Čo znamená termín TEPELNÝ MOST?

TEPELNÝ MOST - miesto, ktoré vedie teplo lepšie než jeho okolie. V prípade okna sa jedná o celý rám a okraj sklenenej výplne. Cieľom je teda zamedziť úniku tepla, touto slabinou tzn. prerušenia tepelného mostu.


Ako správne vetrať?

Nové okná si žiadajú určité zmeny v návykoch. Vaše nové okná budú tesniť podstatne lepšie ako tie pôvodné. Preto je nutné prispôsobiť režim vetrania miestností novému stavu. Staré okná väčšinou netesnili nie len po stránke tepelnej, ale taktiež nimi prechádzal niekoľkonásobok odporúčaného množstva vzduchu. To malo za následok vysoké straty tepla ako prestupom, tak aj infiltráciou. Nové okná zamedzia obom únikom, určitú výmenu vzduchu je ale treba zachovať. To sa dá zaistiť niekoľkými spôsobmi. Ideálne je nútené, plne kontrolované vetranie s obmedzením tepelných strát, najjednoduchšie je pravidelné vetranie miestností, v ktorých pobývame.


Dovážate okná z Poľska alebo z poľských materiálov?

Všetky okná, ktoré dovážame nie sú dovážané Z Poľska. Všetky použité plastové profily sú vyrobené výlučne v západnej európe ako Belgicko, Nemecko. Izolačné sklá vyrábajú slovenskí výrobcovia GLASKO a NITRASKLO, ktorí na ich výrobu používajú ploché sklo vyrobené v Nemecku alebo v Belgicku.


Sú plastové okná nami dodávané zdravotne nezávadné?

Všetky materiály sú zdravotne nezávadné a život a životné prostredie nepoškodzujúce a neohrozujúce. Takmer všetok odpad z výroby okien (odrezky plastových profilov, oceľových výstuží, obaly a pod.) je vykupovaný špecializovanými firmami, ktoré ich následne recyklujú. Sme držiteľom certifikátu ISO 9001 v kvalite výroby.


Prečo sú stále výrazné rozdiely v cenách plastových okien?

Výrazné cenové rozdiely medzi kvalitnými výrobcami nie sú. Ak narazíte na výrazne lacnejšie okná, ako je bežná cena na trhu, zvyčajne ide o okná s nevyhovujúcou kvalitou. Problém je, že zákazník pri podpise zmluvy nevie skontrolovať kvalitu okna, pretože to ešte nie je vyrobené. Práve preto sa treba obrátiť na veľkých výrobcov s dlhou tradíciou. Ich dlhé pôsobenie na trhu bez zmeny názvu firmy je samo osebe zárukou kvality a dôveryhodnosti. Rozdiel ceny pri kvalitných oknách je daný najmä rozdielnou technickou špecifikáciou profilov (5 alebo 6-komorové), skla, kovania a pod. Obecne platí, že najväčší výrobcovia s automatickou technológiou výroby a veľkým objemom nákupu materiálu majú nižšie ceny ako drobní regionálni výrobcovia okien.

 

 

 

 

 

 

© 2007 WINDSTOP® okná sú ochrannou známkou WINDSTOP spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.
WINDSTOP využíva SEO služby optimalizácia pre vyhľadávače.