Liečba kŕčových žál: Dá sa to aj bez odborníkov?
Na liečbu kŕčových žíl by mali dohliadnuť odborníci. Do istej miery si ich viete „dať dokopy“ aj vy sami, no len do istej. Čo teda zvládnete svojpomocne a čo by mali nepochybne riešiť lekári?
Diagnostiku zverte do rúk odborníkom
Ak si na svojich nohách všimnete čokoľvek, tým myslím naozaj čokoľvek, podozrivé, nehrajte sa na doktorov a choďte na odborné vyšetrenie. Nemusíte sa ničoho báť. Nebolí to a všetko netrvá dlhšie ako päť minút. Bez toho, aby ste presne vedeli, čo je vašim nohám, nemôžete zahájiť liečbu, a to žiadnu z jej druhov.
Nemusia to byť kŕčové žily
Malé popraskané žilky na nohách nemusia ihneď znamenať, že trpíte kŕčovými žilami. Môže to byť len dôsledok extrémnej fyzickej námahy, ktorú ste absolvovali v krátkom časovom období, alebo zlej životosprávy. Navyše, poznáme aj iné ochorenia dolných končatín, takže určite choďte na odborné vyšetrenie.
Čo potom?
Keď budete presne vedieť, čo vaším nohám je alebo nie je, môžete pristúpiť k liečbe. Určte by ste sa mali držať odporúčaní lekárov. Ak ste skôr za prírodnú liečbu, nie je to zakázané a nemali by ste si ani veľmi poškodiť. Vždy však musíte brať do úvahy štádium, v akom sa nachádzajú vaše nohy. Čím horšie sú na tom vaše kŕčové žily, tým viac budete musieť svoj problém riešiť s lekármi.
Samoliečba verzus liečba odborníkmi http://www.europapreobcanov.sk/index.php/rozhovory-s-odbornikmi-2/
Liečba kŕčových žíl je vo všeobecnosti skôr o odporúčaniach, ako o užívaní liekov. Jediné liekov, ktoré vám môže doktor predpísať, sú tie na riedenie krvi. Zriediť krv si však môžete aj dostatkom tekutín. Pitný režim je veľmi dôležitý a nestačí na neho myslieť len v lete. Každý deň sa snažte vypiť minimálne dva a pol litra tekutín, ideálne čistej vody, pozor na prehnané množstvo minerálok. Vhodné sú aj bylinkové a zelené čaje. Okrem toho môžete používať rôzne bylinné masti na nohy a užívať výživové doplnky, ktoré majú vplyv na kvalitu krvi a pružnosť ciev.